Pomysły Ekonomiczne

Recykling Zabawek dla Dzieci: we własnym domu

Kiedy dzieciom znudziły się zabawki, chowa je w piwnicy. Okazyjnie podarowuję im je ponownie. Wtedy są dla nich jak nowe.

Ostatnio napisałam wpis o Recyklingu Ubrań i w jaki sposób można dać ubraniom nowe życie.

Dzisiaj napiszę o tym jak można używać zabawki i “recyklingować” je we własnym domu.

Post zwraca się dla ciebie jeśli masz dzieci lub planujesz dzieci i nie chcesz wydawać fortuny na zabawki. Więc jest to pomysł recyklingowy i ekonomiczny.

“Zabiera im zabawki na parę miesięcy – jak je dostaną spowrotem są dla nich jak nowe.”

A więc siedzę ostatnio ze znajomą w pracy i rozmawiamy o tym, że tyle rzeczy się wyrzuca i ciągle kupuję nowe. Ponieważ ona jest bardzo ekologiczna i interesuję się przyszłością Ziemi to też i nauczyła tak swoje córki.

Powiedziała mi, że jej córka wpadła na taki pomysł, że póki jej dzieci jeszcze są małe i nie będą pamiętać jakimi zabawkami się bawiły, to je im zabiera. Jak zobaczy, że dzieciakom pewne zabawki się już znudziły i, że nie bawią już się nimi, chowa je do piwnicy. Jak jakieś z nich ma urodziny, lub jest inna okazja, daje je im w prezencie. Mówi, że wtedy są dla nich znowu jak nowe.

Drugi moment wtedy kiedy zabiera im zabawki na które już nie zwracają uwagi, to wtedy kiedy któreś z nich dostanię całkiem nową. Wtedy zwracają uwage tylko na tą nową zabawkę a ona swobodnie może zabrać im te stare i niechciane, żeby po paru miesiącach dać je spowrotem. Okazyjnie lub bezokazyjnie.

 

Osobiście jeszcze nie mam dzieci, ale uważam, że to niegłupi pomysł. I mam zamiar stosować ten trik jeśli jakiekolwiek dzieci urodzę.

Szczególnie się przyda ten pomysł takim rodzinom, których nie zawsze stać na kupno nowych zabawek.

A wy co sądzicie o takim pomyśle? Jakie inne sposoby stosujecie, żeby recyklingować i oszczędzać na zabawkach? Może się wymieniacie zabawkami z innymi matkami?

 

One man’s trash is another man’s treasure.

  • Unknown

 

 

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This website stores some user agent data. These data are used to provide a more personalized experience and to track your whereabouts around our website in compliance with the European General Data Protection Regulation. If you decide to opt-out of any future tracking, a cookie will be set up in your browser to remember this choice for one year. I Agree, Deny
604